Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Seminář k dluhové problematice
Seminář k dluhové problematice PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ondřej Načeradský   
Čtvrtek, 14 Červen 2012 08:05
Dne 31. května se v prostorách Úřadu městské části Praha 2 konal bezplatný seminář na téma „Exekuce a výkon rozhodnutí". Jednalo se o druhý seminář z plánovaného cyklu seminářů pro rok 2012. Seminář pořádala Občanská poradna o. s. Společnou cestou společně s Humanitním odborem Úřadu městské části Praha 2. Seminář byl realizován v rámci projektu Asociace občanských poraden „Dluhové poradenství", který je financován ze zdrojů ČSOB a Poštovní spořitelny. Cílem semináře a potažmo celého projektu je přispět ke zvýšení finanční gramotnosti laické i odborné veřejnosti, pro které byl seminář určen.

 

Přednášejícím byl JUDr. Ondřej Načeradský, vedoucí občanské poradny o. s. Společnou cestou. Původně byla ohlášena i účast dalšího přednášejícího, Mgr. Petry Skuhrové, ale ta se nakonec semináře pro nemoc nemohla zúčastnit.

V průběhu semináře byli účastníci seznámeni s jednotlivými druhy vykonávacích řízení a upozorněni na rozdíly mezi soudním výkonem rozhodnutí a exekucí v pravém smyslu slova. V první části byl vysvětlen postup před nařízením výkonu rozhodnutí či exekuce a obecné schéma průběhu. Následující část pak byla zaměřena na jednotlivé formy výkonu rozhodnutí či exekuce.

Účastníci se v průběhu semináře dozvěděli nejen základní informace o problematice soudního výkonu rozhodnutí a exekuce, ale byli rovněž upozorněni na nejčastější mýty a omyly (exekuce mimo místo trvalého pobytu, nezabavitelné věci, zabavení věcí náležejících třetím osobám, společné jmění manželů v exekuci atd.)

Další seminář je plánován na podzim a bude zaměřen na problematiku oddlužení, nebo-li osobního bankrotu. V průběhu semináře se účastníci dozví, co je to úpadek a za jakých podmínek ho lze řešit oddlužením. S účastníky bude probrán formulář návrhu na povolení oddlužení, průběh řízení po jeho podání i to, jaká omezení čekají po dobu následných pěti let dlužníka, kterému bude povoleno oddlužení. Seminář bude prakticky zaměřený a účastník by po jeho absolvování měl především porozumět tomu, kdy má a kdy nemá smysl žádat o oddlužení, jak vyplnit formulář návrhu na oddlužení a co lze očekávat po jeho podání.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960