Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Boj proti nezvládnutým dluhům skrze vzdělávání
Boj proti nezvládnutým dluhům skrze vzdělávání PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel OP Pardubice   
Čtvrtek, 11 Říjen 2012 13:44
Nezvládnuté dluhy si dlouhodobě drží první příčky statistik občanských poraden. Důvody jsou různé – zásah typu ztráta práce, rozvod, úraz; špatné plánování domácího rozpočtu; osobnost dlužníka nebo „žraločí chování poskytovatelů úvěrů". Výsledek je mnohdy stejný, více věřitelů, splátky v prodlení, neschopnost udržet situaci na uzdě...strach, stud...

 

Příčinu vidíme zejména ve velmi nízké finanční gramotnosti. Z tohoto důvodu jsme v letošním roce uskutečnili několik přednášek na téma Dluhy od „A do Z". Externí lektorka, odbornice na dluhovou problematiku, podala posluchačům informace o dané problematice od „A" čili hospodaření domácnosti, přes témata výběr věřitele, podpis smlouvy, platební neschopnost až k „Z" - nucené vymáhání pohledávky, exekuce a osobní bankrot.

V rámci projektu Asociace občanských poraden „Dluhové poradenství" probíhají nejen výše uvedené semináře, ale zároveň je poskytováno občanům osobní poradenství v oblasti finanční gramotnosti. Projekt je finančně podpořen Československou obchodní bankou a.s. a Poštovní spořitelnou.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960