Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Seminář v Jihlavě:“ Dluhy a ohrožené skupiny obyvatel“
Seminář v Jihlavě:“ Dluhy a ohrožené skupiny obyvatel“ PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Kateřina Plháková   
Středa, 21 Listopad 2012 09:45

Asociace občanských poraden ve spolupráci s Občanskými poradnami Třebíč a Jihlava pořádá dne 21.11.2012 seminář k dluhové problematice na Krajském úřadě v Jihlavě pod záštitou Mgr. Petra Krčála, radního Kraje Vysočina pro sociální oblast. Na semináři budou mimo jiné zveřejněny nejnovější poznatky, statistická a kazuistická data získaná v rámci projektu „Dluhové poradenství“ finančně podpořeného ČSOB a Era Poštovní spořitelnou.

 

Jak ukazují statistiky za tři čtvrtletí roku 2012(2417 zodpovězených dotazů v dluhové problematice) a stejné období roku 2011(2414 zodpovězených dotazů v dluhové problematice), jsou poradny na Vysočině stále velmi vyhledávaným místem pro občany, kteří se ocitnou v dluhových problémech.

 

Je zcela evidentní, že problémy lidí s nezdravým zadlužováním se neustále prohlubují a stále častěji se dotýkají i rodin ze střední vrstvy. Rodinné rozpočty českých domácností jsou napjaté a mnohé domácnosti nejsou schopny splácet své závazky. Lidé často  zoufalou situaci řeší půjčkou u nebankovních institucí a mnohdy si tak své problémy ještě více zkomplikují.

 

„V poslední době zaznamenáváme nové trendy v zadlužování občanů. Statistiky nám potvrzují, že dochází ke zvyšování počtu klientů nad 60 let. Meziročně došlo u této klientely k nárůstu o 29%. U lidí v seniorském věku se většinou nejedná o neuvážené zadlužování na nákup spotřebního zboží, ale velice se často se dostávají do problémů v rámci rodinného prostředí, kdy se snaží řešit problémy rodinných příslušníků a následně se sami ocitají v dluhové pasti. Dalším trendem je zvyšování finančních závazků u zadlužených lidí. Naše statistiky zaznamenaly nárůst o 30% u klientů občanských poraden s dluhy nad 500 000,- Kč“ uvádí Stanislav Skalický ředitel Asociace občanských poraden.
 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960