Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Seminář Občanské poradny Společnou cestou
Seminář Občanské poradny Společnou cestou PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel OP Praha 2   
Pátek, 14 Červen 2013 09:08
Dne 6. června se v prostorách Úřadu městské části Praha 2 konal bezplatný seminář na téma „Společné jmění manželů a dluhy, spoludlužnictví, ručitelství". Jednalo se o druhý seminář z plánovaného cyklu seminářů pro rok 2013. Seminář pořádala Občanská poradna o. s. Společnou cestou společně s Humanitním odborem Úřadu městské části Praha 2. Seminář byl realizován v rámci projektu Asociace občanských poraden „Dluhové poradenství", který je financován ze zdrojů ČSOB a Poštovní spořitelny. Cílem semináře a potažmo celého projektu je přispět ke zvýšení finanční gramotnosti laické i odborné veřejnosti, pro které byl seminář určen.

 

Přednášejícími byli JUDr. Ondřej Načeradský, vedoucí občanské poradny o. s. Společnou. Seminář byl rozdělen do dvou částí.

V první části semináře byli účastníci seznámeni se zákonným nastavením společného jmění manželů a také o tom, jaké jsou od něj přípustné odchylky. Účastníkům byly objasněny základní pravidla odpovědnosti manželů za závazky vzniklé některému z manželů či oběma manželům za trvání manželství. S účastníky byly také rozebrány důsledky exekuce na režim společného jmění manželů.

Druhá část semináře byla zaměřena na institut spoludlužnictví a ručitelství.. Účastníkům semináře byly vysvětelny rozdíly mezi spoludlužnictvím a režimem společného jmění manželů. Zároveň byly účastníkům nastíněny práva a povinnosti spoludlužníků a ručitelů. Důraz byl kladen na rozsah odpovědnosti spoludlužníka a ručitele za vzniklé závazky, jelikož v praxi se lze často setkat s tím, že si spoludlužníci a ručitelé neuvědomují rozsah svých povinností vůči věřiteli a jsou zaskočeni v okamžiku, kdy je po nich celá dlužná částka vymáhána, ačkoliv sami z půjčených prostředků nic neobdrželi.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960