Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Dluhové poradenství se rozšiřuje do dalších poraden
Dluhové poradenství se rozšiřuje do dalších poraden PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Přemysl Houda   
Čtvrtek, 14 Květen 2009 10:32

Aktuálně nesmírně potřebný  projekt „Dluhové poradenství"  v péči Asociace občanských poraden, Československé obchodní banky, a.s. a Poštovní spořitelny, a.s., vstupuje do druhého roku svého života.

 

Již v prvním roce naplňování projektu přinesl 14-ti poradnám a jejich pobočkám i kontaktním místům  značné navýšení dotazů k předluženosti,  ba i exekucemi  dotčených občanů celé ČR. V logice věci je nárůst dotazů patrný především v krajích postižených masovějším propouštěním zaměstnanců. Např. v  kraji Vysočina stoupl počet předmětných dotazů z 291 v roce 2007 na 765 v roce 2008.  Podobně v Moravskoslezském kraji se dotazy navýšily z 332 na 705. Asociace občanských poraden spolu s ČSOB a Poštovní spořitelnou reagují na změnu situace vstupem dalších poraden  zapojených do projektu  o poradny  v Šumperku,  Liberci  a  Praze. Nárůst problémů občanů postižených ekonomickou krizí předpokládá pro rok 2010 další vzrůst počtu poraden  schopných radit v této velmi náročné problematice.  Bez pomoci  ČSOB a Poštovní spořitelny  by  AOP  nápor rady potřebných občanů nikdy nezvládla.

 

AOP  garantuje  standardy kvality, diskrétnost  a nezávislost  svého poradenství  za pomoci systému vzdělávání a kontroly poradců. Vytváří síť nejkomplexnějších a nejsofistikovanějších poraden v republice. AOP vstupuje  do 12 roku své činnosti v ČR,  která vychází ze zkušeností i zaváděcí  pomoci  britského občanského poradenství,  vzniklého ve Velké Británii v krizových letech po skončení 2.světové války a prověřeného více než šedesáti lety existence.

 

Více o AOP, o.s., naleznete na webových stránkách  www.obcanskeporadny.cz. Podrobnosti o projektu „Dluhové poradenství", jsou umístěny na adrese http://dluhy.obcanskeporadny.cz. Kontaktní osobou je PR manažer projektu Přemek Houda, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 222 211 678.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960