Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Články Články Seminář v Karlových Varech k problematice předlužení
Seminář v Karlových Varech k problematice předlužení PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Kateřina Plháková   
Středa, 08 Září 2010 09:56
Cílem semináře je seznámit širokou odbornou veřejnost se svými dosavadními zkušenostmi v dluhové problematice, nastínit specifika Karlovarského kraje - se zaměřením na činnost karlovarské občanské poradny - v oblasti dluhové problematiky. Akce Asociace občanských poraden (AOP), ČSOB a Poštovní spořitelny se koná pod záštitou náměstka hejtmana Karlovarského kraje Miloslava Čermáka. Občanská poradna v Karlových Varech se zapojila začátkem roku 2010 do projektu podpořeného Poštovní spořitelnou a ČSOB „Finanční gramotností proti dluhové pasti"jehož cílem je zlepšit metody práce s předluženými klienty a zkvalitnit tak poskytované poradenství v této oblasti. Na poradny AOP se obrací stále více lidí, což potvrzují i zkušenosti poradny v Karlových Varech. „Pravdou je , že lidé přijdou se svými problémy často až když jsou v podstatě neřešitelné situaci, kdy můžeme pouze zmírňovat nepříjemné dopady předchozích událostí. Seminář v Karlových Varech by měl upozornit na úskalí předlužení a působit tak preventivně na veřejnost."uvádí Jana Fíziková poradkyně občanské poradny v Karlových Varech.

 

„Lidé se na občanskou poradnu obracejí nejčastěji s problémy spojenými s insolvencí a následky z toho vyplývajícími jako jsou exekuce, problémy s vymahačskými firmami nebo oddlužovacími společnostmi. Snažíme se s klientem probrat jaké jsou jeho možnosti, určit které dluhy jsou pro něj nejvíce ohrožující. Následně navrhneme možná řešení a informujeme klienta o možných důsledcích." říká ředitel AOP Stanislav Skalický.

Seminář na Krajském úřadě v Karlových Varech se zabývá problematikou předlužení z různých ůhlů pohledu. Vystopupí zde soudce krajského soudu v Plzni Josef Střeštík, zástupce ČSOB, odborník v oblasti insolvenčního zákona Bohumil Havel nebo zástupci ČMKOS Karlovy Vary.

V závěru semináře budou mít všichni zúčastnění prostor k diskuzi moderované Hynkem Kalvodou, členem výboru Asociace občanských poraden. V této diskuzi budou mít všichni možnost se vyjádřit k tématům souvisejícím s problematikou předlužení.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960