Děkujeme

csob_90 logo_PS_2017_zakladni_verze_na_cervenou                 

 

       praha

Home Jak na dluhy
Jak na dluhy PDF Tisk Email
Proč nás Vaše dluhy zajímají

Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy si musí půjčit peníze. Protože se často jedná o příspěvek do rodinného rozpočtu, na kterém závisí nejen koupě ledničky, ale i bydlení a zaplacení jízdného dětí do školy, věnujeme dluhové problematice velkou pozornost. Proto je nutné takovou situaci dobře promyslet a nebát se zeptat.
Dluhy začínají být pro mnoho rodin starostí, kvůli které dochází k narušení rodinného klimatu a psychicky ohrožuje nejmladší a nejstarší členy rodiny. V horších případech je rodina rozdělena nechtěnou migrací (např. za prací, skrývání před věřiteli) a v nejhorším případě i dočasným odloučením (např. ústavní péče, vězení). Proto je jedním z cílů občanského poradenství posilování finanční gramotnosti, aby se každý mohl vyvarovat dluhové pasti – tedy stavu, kdy si dlužník musí znovu půjčit, aby splatil nesplacené dluhy. Věnujeme proto veškerou péči prevenci – informujeme Vás již od počátku, kdy se zamýšlíte vzít si půjčku, úvěr či hypotéku. Poradíme Vám, jak jednat v případě, že dluh již máte a zamýšlíte si vzít dluh další. Podáme Vám i kvalitní informace pro případ dluhové pasti a podmínek vyhlášení osobního bankrotu.
V České republice je mnoho organizací, které Vám poskytnou kvalitní informace. V sítí občanských poraden Vám poskytneme komplexní dluhové poradenství – bezplatně a anonymně Vám poradíme nejen v oblasti dluhů, ale poskytneme Vám veškeré služby občanského poradenství. Poradíme, kde si zažádat o sociální bydlení, jak řešit péči o stárnoucí rodiče, ale i v případech reklamace či problémů v oblasti bydlení. V Olomouci provozuje o. s. SPES specializovanou dluhovou poradnu.

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960