Home Musím si půjčit Hledám půjčku
Hledám půjčku PDF Tisk Email
Peníze Vám půjčí buď banky nebo nebankovní poskytovatelé půjček. Na trhu je spoustu společností, které se specializují jen na půjčování peněz. Vyřizování půjčky v bance trvá déle a často je nutné doložit potvrzení o příjmech apod. Nebankovní poskytovatelé půjček často nevyžadují žádná potvrzení a peníze získáte hned. Ve většině případů banky poskytují půjčky a úvěry za lepších podmínek – trpělivost Vám tak může ušetřit Vaše peníze.  

Základním údajem výhodnosti půjčky je RPSN (roční procentuelní sazba nákladů), popř. úrok. RPSN ani úrok však nejsou nejdůležitějšími ukazateli pro porovnání půjčky. Udělejte si vlastní výzkum – obraťte se na banky a nebankovní poskytovatele půjček a sdělte jim, kolik si chcete půjčit a jakou měsíční částku můžete splácet. Vyžádejte si celkovou cenu půjčky nebo úvěru – tedy úrok, poplatky za uzavření smlouvy, pojištění, vedení účtu a vše, co budete muset uhradit.

Do Vašeho internetového vyhledavače napište srovnání spotřebitelských úvěrů, čímž se Vám objeví nabídka specializovaných stránek, které se zabývají financemi. Najdete srovnání úroků – výše úroku je pouze orientační, záleží na celkových podmínkách půjčky nebo úvěru.

Pokud si potřebujete půjčit peníze z důvodu nákupu zboží, zeptejte se prodejce, zda nenabízí zboží na splátky. Nákup na splátky může být za určitých okolností výhodnější než půjčka nebo úvěr.

Pokud reklama uvádí, že úrok nebo RPSN je např. od 6 %, jedná se o podmínky, které uvádí banka, ale tyto podmínky nemusí být vhodné pro Vás (např. splacení úvěru do 3 měsíců, výše měsíčních splátek aj.).

 

Bližší informace k realizaci projektu poskytne AOP: tel: 222 211 678, fax: 222 212 723, mob: 774 529 960